Dlaczego warto zainteresować się SEO?

SEO, czyli optymalizacja stron internetowych, jest uważana za jeden z podstawowych elementów we współczesnym marketingu internetowym. Jest ono szczególnie ważne, jeżeli prowadzimy własny biznes. Optymalizacja strony jest czasochłonnym i wieloetapowym procesem, ale przenosi w dłuższej perspektywie wiele korzyści. Jakich? Dlaczego powinniśmy zadbać o odpowiednie SEO dla naszej strony firmowej?

REKLAMA:

Widoczność w sieci

Dobrze przeprowadzona optymalizacja sprawia, że nasza strona częściej i wyżej pojawia się w wynikach wyszukiwania w odpowiedzi na różne frazy. Dzięki temu nasza witryna staje się widoczna, wyróżnia się pośród innych o podobnej tematyce. Pamiętajmy o tym, że obecnie w Internecie znajduje się ponad 1,5 miliarda stron internetowych, a samych polskojęzycznych stron dotyczących jednego tematu potrafi być po kilkaset. Odpowiednio przeprowadzone SEO to szansa na wyróżnienie się w tej ogromnej ilości innych witryn.

Zdobycie nowych odbiorców i klientów. Różne badania statystyczne pokazują, że najwięcej osób odwiedza witryny, które pojawiają się na dwóch pierwszych stronach wyszukiwania. Wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania to jednocześnie szansa na powiększenie liczby osób, które na nią trafią. Dzięki dobraniu odpowiednich fraz w ramach SEO więcej użytkowników trafi w wynikach wyszukiwania na naszą stronę. Jeżeli prowadzimy firmę wzrost zainteresowania naszą stroną będzie miał duży wpływ na wzrost liczby naszych klientów. Zwłaszcza, że dzięki dopasowaniu fraz będziemy mogli dotrzeć do odpowiednich grup docelowych, co przekłada się bezpośrednio na większą liczbę osób odwiedzających naszą stronę, które są zainteresowane naszymi usługami lub produktami.

Większa rozpoznawalność i zaufanie do marki. Dzięki promocji i obecności w mediach społecznościowych nasza firma zyskuje rozpoznawalność, a co za tym idzie budujemy zaufanie wśród naszych klientów. Dzięki temu nasi stali klienci mogą nie tylko skorzystać ponownie z naszej oferty, ale też z własnej woli polecić nasz swoim znajomym.

Wzrost zysków

Większa rozpoznawalność w sieci oraz zdobycie nowych klientów bezpośrednio przełoży się na wzrost zysków naszej działalności. Dzięki temu możemy zadbać o poszerzenie swojej oferty i dalszy rozwój naszej firmy.